VMZINC Titanyum Çinko Cephe Kaplamaları

VMZINC, mimarların cephede görmek istedikleri yapı-kimlik detaylarını öne çıkartan, titanyum-çinko malzemenin tüm özelliklerini kullanabilen, yenilikçi, teknolojik çözümler sunuyor: Uzun ömür - Kolay şekillendirme – Esneklik - Estetik – Prestij

VMZINC, çeşitli yüzey kaliteleri ile birlikte özgün tasarım olanağı sağlayan, yeni/eski (modern/geleneksel) yapılarda kullanılabilen, özellikle de konut ve hizmet binaları için tasarlanmış, yüksek performanslı bitim aksesuarları içeren, cephe kaplama sistemleri içeriyor.

 • VMZINC® Tek kilit dik kenet sistem
  VMZINC® Tek kilit dik kenet sistem - Titanyum Çinko Cephe Kaplama

  "Tek kilit" dik kenet sistem cephe uygulamalarında kullanılır. Düzgün ve nizami bir görünümü vardır. Önceden makinelerde şekillendirilen levhalar sabit ve hareketli klipsler ile tespitlenerek, erkek profili diğer levhanın dişi profiline uzunlamasına kenetlenir, kenet tek bir büküm yardımı (90°) ile katlanır.

  Bu sistem özellikle geniş cephe kaplamaları (ve/veya) sert iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bulunan yapılar için çok uygundur. (kar, fırtına, yoğun yağmur alan dağlık alanlar ve sert karasal iklimlerde) Mimari form itibari ile karmaşık (konkav ve konveks) çatıdan- cepheye / cepheden-çatıya hareketli yapılarda form bozukluğu oluşmadan, yapı kabuğuna estetik anlamda bütünlük sağlanarak uygulanır.

 • VMZINC Flat lock (düz kilitli) panel
  VMZINC Flat lock (düz kilitli) panel® - Titanyum Çinko Cephe Kaplama

  Flat lock panelleri, mimaride yassı perçinleme tekniği ile sade ve şık bir cephe çözümü getirmektedir. Bu sistem, panellerin 4 kenarının da içten kilitlenecek şekilde kıvrılarak birbirine yatay veya dikey geçirilmesi yöntemine dayanır. Bu mimari çözüm 30 m yüksekliğe kadar olan tüm binalar için elverişlidir.

 • VMZINC Interlocking (içten kilitli) Sistem
  VMZINC Interlocking (içten kilitli) Sistem® - Titanyum Çinko Cephe Kaplama

  Interlocking panel sistemi, bir havalandırmalı cephe kaplama türüdür. Prensip olarak, içten kilitli hazır paneller, beton veya metal bir altyapı ile desteklenen, metal taşıyıcı üzerine tespitlenir. Paneller hızlı ve basit bir yöntemle, lambda-zivana prensibi gizli bir montaj sağlar. Bu montaj sayesinde cephe yüzeyinde, kusursuz düzlükte bir görünüm elde edilir. Panelleri taşıyıcıya tespitleyen klipsler de aynı şekilde sistemin dışarıdan gözükmeyen iç bölmesinde saklıdır. İç köşe ,dış köşe, cephe dibi, v.s. birleşim aksesuarları hazır halde üretilip, şantiyede montaj tekniğinde kolaylık sağlamaktadır.

 • VMZINC Sinüs Dalgalı Profil
  VMZINC Sinüs Dalgalı Profil® - Titanyum Çinko Cephe Kaplama

  Bu sistem de “rainscreen” ailesine aittir. (havalandırma boşluğu olan duvar kaplaması) Kendi kendini taşıyabilen sistem sayesinde sürekli olmayan cephelerde kullanılabilir. sinüs dalgalı profiller (beton veya metal) altyapıya sabitlenmiş metal taşıyıcılara monte edilir. Sistem görselliği ön plandadır, ışık ve gölge oyunlarına izin verir.

 • VMZINC Mozaik
  VMZINC Mozaik® - Titanyum Çinko Dış Cephe Kaplama

  Mozaik, patentli, hazır-modüler ve havalandırmalı kaset sistemlerindendir. Hem düşey hem de yatay olarak kurulabilir. Maksimum panel boyutu 2400mm x 600mm'dir ve panellerin derinliği 40, 60, 80 veya 100mm olabilir. Düşey ve yatay derzler 15 mm'dir. Panelleri desteklemek için ahşap raylar da kullanılabilir ancak metal raylar daha yaygın olarak kullanılmaktadır. (2mm alüminyum veya 1.5mm galvanize çelik). Rayların merkezden merkeze mesafesi tipik olarak 600 mm'dir ancak söz konusu cephe yükü gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir..

 • VMZINC Zeta panel
  VMZINC Zeta panel® - Titanyum Çinko Dış Cephe Kaplama

  Küçük boyutlu elemanlar cephede düzenli ve pürüzsüz görünüm sağlar Strüktürel şıklık Sisteme özgü montaj sistemi ile mekanik el aletlerine ihtiyaç duymaz

 • VMZINC Adeka
  VMZINC Adeka® - Titanyum Çinko Cephe Kaplama

  Adeka patentli, yenilikçi, kendine özgü bir kilitleme mekanizması bulunan fabrikada şekillendirilmiş QUARTZ-ZINC veya ANTHRA-ZINC yüzeyli titanyum çinkodan üretilen, bir cephe kaplama sistemidir. Bu dâhiyane, çok uzun ömürlü ve kolay kurulum garanti eden sistem hiçbir şekilde yağmur ve rüzgâr geçirmez.

  Adeka cephenin tüm ihtiyaçlarına cevap veren (tüm pencere, köşe, yaka detaylarını kapsar) komple bir sistemdir. Adeka farklı genişliklerdeki düz cephelerin kaplanmasında, en ideal çözümdür. Yaklaşık 9 adet Adeka parçası ile 1 m2 alan kaplanabilir. Parçaları birleştirmek çok basit ve hızlıdır. Mekanik alet gerektirmediğinden uygulama süresi önemli ölçüde azaltır. .

 • VMZINC Kompozit
  VMZINC Kompozit® - Titanyum Çinko Dış Cephe Kaplama

  Kompozit her iki yüzeyinde 0,50 mm VMZINC titanyum çinko ve arasında yangına dayanımı yüksek (B1 sınıfı FR) 3 mm polietilen dolgu malzemesi bulunan yeni nesil kompozit malzemedir.

  Çinkonun tüm zarif nitelikleri ile kompozit sistemin dayanıklılığını birleştiren VMZINC kompozit, kimlikli cepheler için benzersiz mimari olanaklar sunuyor.