VMZINC Titanyum Çinko Çatı Kaplamaları

Mimarların çatıda ve devamında görmek istedikleri tüm detayları kusursuzca sergileyen VMZINC’in yenilikçi çatı kaplama sistemleri, titanyum çinko malzemenin tüm üstün özelliklerini bir arada sunuyor: uzun ömür, kolay şekillendirme, esneklik, estetik ve prestij.

Konveks, konkav, düz, kubbe vb. eğimli çatılardaki ilk tercihiniz VMZINC titanyum çinko, çeşitli yüzey kaliteleri ile birlikte özgün tasarım olanağı ve en üst kalitede çözümler sunuyor.

 • VMZINC® Çift kilit dik kenet sistem
  VMZINC® Çift kilit dik kenet sistem

  Dik kenet, tek bükümlü veya çift bükümlü olarak levhaları kilitleyen bir sistemdir.

  Profil çekme ve kenetleri boylamasına kilitleyen makinelerinin kullanımı montaj süresini önemli ölçüde azaltır.

  Kenetlerin kısa hadve yüksekliği (25 mm) çatı ve cephelere modern, ışıklı ve muntazam bir hava katarken, mimari amacı da vurgular. Karmaşık yapılardaki kullanımı, yapıya teknolojik ve modern bir görünüm kazandırır.

  Bu sistem özellikle geniş çatı kaplamaları olan ve/veya sert iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bulunan yapılar için çok uygundur. (kar, fırtına, yoğun yağmur alan dağlık alanlar ve sert karasal iklimlerde).

 • VMZINC® Çıtalı (Kepli) Sistem
  VMZINC® Çıtalı (Kepli) Sistem

  Ahşap çıtaları ve bu çıtaları kapama keplerini içeren geleneksel çatı kaplama yöntemidir. Ölçülendirilen çinko levhalar, çıtaların üzerine geçirilen keplerle sıkıca tutturulur. Kepler levhaların üzerine binili şekilde tespit edilir, bu sayede su sızdırmazlığı sağlanır.

  Bu teknik, güçlü ve göze çarpan hatlar sergilerken, gölge efektleri ile beraber, kentsel karakteri öne çıkartır. Ahşap çıta kullanmadan, aynı ifadeyi sağlayan, kenet enleri daha kalın bırakılarak elde edilen sürgü çıtalı sistemler de (Osmanlı kenedi) mevcuttur.

 • VMZINC Adeka
  VMZINC Adeka®

  Adeka patentli, yenilikçi, kendine özgü bir kilitleme mekanizması bulunan fabrikada şekillendirilmiş QUARTZ-ZINC veya ANTHRA-ZINC yüzeyli titanyum çinkodan üretilen, çatı ve cephe kaplama sistemidir. Dâhice tasarlanmış, kilitli kolay kuruluma sahip bu sistem çatılarda çok uzun ömür ve su geçirmezlik sağlar.

  Adeka çatının tüm detaylarına cevap verebilecek nitelikte komple bir sistemdir. Düz yüzeylerde ve % 25 (15°) üzeri eğimli çatılarda kullanılabilir. Yaklaşık 9 adet Adeka ile 1 m2 alan kaplanabilir, parçaları birleştirmek çok basit ve hızlıdır. Mekanik alet gerektirmediğinden uygulama süresini önemli ölçüde azaltır.